TRUSS4 Oprogramowanie

Kalkulacje ekonomiczne

Program kładzie nacisk na ekonomiczną stronę projektu. Automatycznie optymalizuje się pod kątem minimalnej ceny konstrukcji. Ponadto zawiera opcje tworzenia zdefiniowanych przez użytkownika kalkulacji cen dla kratownic i dodatkowych prac.

Zoptymalizowana konstrukcja

Automatyczne projektowanie prętów kratownicowych odbywa się za pomocą iteracji w celu uzyskania najbardziej ekonomicznego projektu. Podobne rozwiązanie stosuje się do projektowania wymiarów i pozycji płytki kolczastej.

Lista materiałów

Program zawiera listę wszystkich elementów drewnianych, płytek kolczastych i łączników metalowych, która jest niezbędna do realizacji projektu. Oprócz tych podstawowych elementów, program oblicza również powierzchnie i wymiary dla kolejnych konstrukcji. Na przykład powierzchnie płaszczyzn dachu, długość rynien i gąsiorów. Dzięki ustawieniom zdefiniowanym przez użytkownika możliwe jest użycie tych wartości we własnych zestawieniach materiałów.

Ceny

Istotną częścią programu jest możliwość tworzenia kalkulacji cen. Cena projektu lub poszczególnych kratownic jest łatwo dostępna w celu dalszej optymalizacji cen. Te obliczenia cen mogą być wykonywane poza Truss4 poprzez eksport do formatu Xls i XML lub w programie Truss Project Manager.

Więcej referencji

Wypróbuj bezpłatnie TRUSS4 oprogramowanie