GEO5

Stopa fundamentowa

Stopy fundamentowe są powszechnie stosowanym typem płytkich fundamentów bezpośrednich służących do przeniesienia i rozłożenia sił skupionych od słupów lub kolumn. Stopy fundamentowe mogą być wykonane z materiału zbrojonego lub bez zbrojenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku fundamentów niezbrojonych wysokość fundamentu musi być znacząca (większa) ze względu na konieczność rozłożenia obciążenia.

Stopa fundamentowa program - GEO5

Program stopa fundamentowa - GEO5

Stopy fundamentowe oprogramownia - GEO5

Stopy fundamentowe mogą mieć zastosowanie jedynie wówczas, gdy pewnym jest, że nie wystąpią osiadania zróżnicowane pod całym obiektem. Stopy fundamentowe nie są odpowiednim sposobem posadowienia w przypadku konieczności przeniesienia obciążeń powierzchniowych. W takich sytuacjach stosuje się ławy fundamentowe or płyty fundamentowe are used.

GEO5 Fundamenty bezpośredni     

Podstawowym programem służącym do projektowania i analizy stóp fundamentowych jest program GEO5 Fundamenty bezpośredni. Umożliwia on wykonanie kompleksowego projektu fundamentu – wyznaczenie nośności, osiadania i obrotu fundamentu. Ponadto przeprowadza wymiarowanie zbrojenia podłużnego i zbrojenia na przebicie.

Inne źródła informacji:

Przewodnik Inżyniera - Osiadanie fundamentu bezpośredniego
Pomoc Online - Program Fundamenty bezpośredni
Samouczek Wideo - Wprowadzenie do programu Fundamenty bezpośredni (ang.)

Tematy powiązane:Wypróbuj GEO5. Bezpłatnie.

Wypróbuj GEO5. Bezpłatnie.

Oprogramowanie nie działa na urządzeniach mobilnych. Możemy przesłać mailem link do pobrania.

Wypróbuj bezpłatnie GEO5 oprogramowanie

Aktywuj 14-dniową wersję testową bez ograniczeń analizy.